Instytut Demand Driven

Demand Driven Polska

Nasza historia

Zajmujemy się projektowaniem i usprawnianiem procesów biznesowych związanych z logistyką oraz łańcuchami dostaw. Bazujemy na kilkunastu latach własnego doświadczenia praktycznego i dlatego możemy zaproponować szeroki wachlarz rozwiązań, które stosowaliśmy pracując na etapach w międzynarodowych firmach produkcyjnych.

W naszej pracy łączymy doskonałą znajomość tradycyjnych, sprawdzonych metod i technik ze świeżymi pomysłami i innowacyjnymi koncepcjami, które wdrażają pionierzy na całym świecie.

Doceniamy mądre teorie, ale najbardziej liczą się dla nas efekty wprowadzanych zmian. Jesteśmy praktykami i robimy wszystko, by osiągnąć zakładane cele w jak najkrótszym czasie. Zakres zmian dostosowujemy do aktualnych potrzeb klienta – nie proponujemy rozwiązań „na wyrost”.

Jesteśmy specjalistami w następujących obszarach:

 • modelowanie łańcuchów dostaw
 • zarządzanie procesami logistycznymi
 • elastyczne planowanie produkcji
 • planowanie dostaw materiałów
 • zarządzanie zapasami materiałowymi
 • gospodarka magazynowa
 • logistyka wewnętrzna

Właściciel firmy, główny szkoleniowiec

Aleksander Sosnowski

Aktywny zawodowo w obszarze Supply Chain / Logistics od ponad 17 lat. Doświadczenie w przemyśle, produkcji i usługach logistycznych, w tym 12 lat w zarządzaniu operacyjnym, 5 lat w doradztwie biznesowym, 5 lat w szkoleniach. Menadżer, lider zespołów, przedsiębiorca.

Kariera zawodowa rozpoczęta w 2003 roku od stanowisk specjalistycznych w obszarze logistyki magazynowej i logistyki wewnętrznej. Następnie jako kierownik magazynu, kierownik działu logistyki kontraktowej, kierownik ds. gospodarki materiałowej, kierownik logistyki, kierownik projektu logistycznego, dyrektor ds. logistyki, dyrektor łańcucha dostaw i IT, dyrektor łańcucha dostaw na poziomie dywizji europejskiej.

Od 2014 również aktywny w jako interim manager (menadżer do wynajęcia na projekty) oraz niezależny konsultant strategii zarządzania łańcuchami oraz sieciami dostaw. Od zawsze koncentracja na ulepszaniu i optymalizacji procesów biznesowych za pomocą bogatej skrzynki narzędziowej: standardy zarządzania operacyjnego APICS, filozofia i narzędzia Lean Management, skrupulatność i pomiar procesów Six Sigma, rozsądna optymalizacja zasadami Teorii Ograniczeń. Promotor stosowania zdrowego rozsądku w biznesie i prawdziwej optymalizacji poprzez zbudowanie elastyczności i zwinności metodami Demand Driven.

Certyfikaty:

APICS CSCP, ELA EJLog, 6 Sigma Green Belt, DDI CDDP/DDPP, DDI DDL/DDLP

Wykształcenie:

University of Maryland (Executive MBA), Politechnika Wrocławska (mgr inż. logistyki w ramach zarządzania i inżynierii produkcji), Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (studia podyplomowe z nowoczesnego zarządzania firmą).

 • null

  Nano

  2003 – 2013

  Praca etatowa, logistyka produkcyjna

 • null

  Mikro

  2014 – 2017

  Konsulting, szkolenia logistyczne

 • null

  Makro

  2018+

  Strategiczne doradztwo logistyczne firm

Dlaczego warto nam zaufać?

null

Jesteśmy praktykami

Nasze kariery zawodowe rozwijamy się w logistyce i łańcuchach dostaw od stanowisk specjalistycznych aż do wyższych stanowisk zarządczych
null

Znamy się na logistyce

Posiadamy dyplomy ukończenia studiów wyższych na polskich i zagranicznych uczelniach oraz międzynarodowe certyfikaty logistyczne

null

Mamy szeroki zakres rozwiązań

Przed otworzeniem własnej firmy pracowaliśmy w 10 dużych organizacjach międzynarodowych, gdzie każda logistyka była unikalna na swój sposób

Co nas wyróżnia spośród innych firm?

Specjalizujemy się w obszarze zarządzania łańcuchami dostaw i popytu – zarówno w aspekcie szerokim (zarządzanie dostawcami, logistyka dystrybucji, zarządzanie popytem), jak również w kontekście wewnętrznym (logistyka produkcji, logistyka dostaw, planowanie, zapasy).

Jako jedyni na rynku polskim konsekwentnie promujemy koncepcję zarządzania logistycznego Demand Driven Adaptive Enterprise jako model przyszłego zwinnego przedsiębiorstwa produkcyjnego i handlowego, które elastyczne i sprawnie odpowiada na bieżące i przyszłe potrzeby rynku.

Konsekwentnie od 5 lat skupiamy się na metodach Demand Driven. Nie bez powodu mamy w swoich szeregach pierwszego certyfikowanego trenera Demand Driven Institute w Europie Centralnej oraz doświadczonego praktyka zarządzania operacyjnego – Aleksandra Sosnowskiego.

Jesteśmy najstarszym partnerem strategicznym Instytutu w tej części Europy, co daje nam możliwość dostępu do najnowszej wiedzy i rozwiązań dostępnych na rynku globalnym. Oprócz edukacji wdrażamy rozwiązania praktycznie oraz narzędzia informatyczne u klientów, dzięki szerokiej sieć relacji z partnerami biznesowymi z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Mówią o nas

Opinie naszych Klientów
Winkelmann
Damian Lichota

Miałem okazję poznać Aleksandra Sosnowskiego podczas szkolenia DDMRP i profesjonalizm Olka zdecydowanie zasługuje na rekomendację i wyróżnienie. Jeden z nielicznych trenerów posiadających tak szeroką wiedzę na temat najwyższych standardów zarządzania łańcuchem dostaw popartą doświadczeniem i przekonaniem, co do skuteczności omawianych rozwiązań. Jedyny łączący profesjonalizm z umiejętnością przekazania wiedzy w sposób tak przystępny i rzeczowy.

Volvo
Dariusz Narkiewicz

Współpraca z Aleksandrem układała się znakomicie ze względu na Jego olbrzymią wiedzę, doświadczenie i komunikatywność. Udział w tych samych projektach był przyjemnością ze względu na fachowość, doskonałe przygotowanie, inicjatywę i chęć dzielenia się wiedzą.

Nicols
Piotr Podolski

Formal Instructor – DDP (Demand Driven Planner) Szkolenie przeprowadzone było w sposób profesjonalny, osoba prowadząca ma bardzo dużą wiedzę z zakresu logistyki co czyni przekaz wiarygodnym. Niemniej jednak aby cała tematyka była omówiona dokładnie jest potrzeba co najmniej trzech dni – w naszym przypadku szkolenie odbyło się w dwa dni i z racji dużej ilości…

Imperial Tobacco
Piotr Kozieł

Polecam szkolenie DDMRP. Olek wie jak to pokazać w zwięzły i jasny sposób. Ciekawa alternatywa dla konwencjonalnego podejścia do planowania.

Betafence
Paweł Górnik

Jeżeli myślimy o usprawnianiu procesów to Olek jest najodpowiedniejszą osobą. Wspólna, sprawna praca nad projektem przełożyła się na realne oszczędności ale i wskazała obszary usprawnień w całym łańcuchu dostaw. Profesjonalna wiedza z rzetelnym podejściem są gwarancją sukcesu. W pełni rekomenduję Aleksandra wszystkim tym, którzy chcą iść do przodu i nie boją się zmiany myślenia.

Bahlsen
Radosław Cieślik

Uczestniczyłem w szkoleniu z zakresu Demand Driven Material Requirements Planning, prowadzonego przez Aleksandra. Podczas tych, dwóch dni miałem okazję uzyskać sporą dawkę nowej wiedzy, która została przekazana w przyjaznej atmosferze. Podsumowując ten czas, śmiało stwierdzę, że podczas szkolenia obowiązywała metoda „3 x I”, czyli „Intensywnie, Inspirująco, Intrygująco”.